Jde mlsat i zdravě! Čokoládová výzva

ČOKOLÁDOVÁ VÝZVA

Potřebujeme:

1 odměrka (15g) čokoládového Challengeru 1,5 lžíce arašídového másla

„Věděli jste, že arašídové máslo je skvělým zdrojem Omega-6 mastných kyselin, které podporují funkci mozku, posilují kosti a mají mnoho dalších pozitivních vlastností?“

1/4 šálku hořkých čokoládových lupínků 3/4 šálku ovesných vloček 2,5 lžíce sójového nebo mandlového mléka

Pokyny:

Smíchej Challenger, arašídové máslo, lupínky a mléko na zahřáté pánvi. Počkej dokud se lupínky nerozpustí a vmíchej ovesné vločky. Pak pánev sundej z plotny. Pomocí lžíce udělej kulovité části, které polož na plech, kde už máš připravený pečící papír. Následně vše dej na deset minut do ledničky.

Pak už nikomu neříkej, že je to hotové a všechno zblajni! Dobrou chuť :)

Miroslav Merinsky | 03.06.2017
Celý článek

Seznam se s CHALLENGEREM

To, že bychom měli jíst 5× denně v malých dávkách, slýcháme ze všech stran, ale ne všichni tu možnost máme, nebo to během dne stihneme. Jedním z nejvýznamnějších okamžiků dne, který ovlivňuje úroveň naší energie je snídaně (20 – 25% denní dávky energie).

Ne nadarmo se tedy říká, že snídaně je základ a měla by obsahovat dostatečnou dávku bílkovin, sacharidů i rozumného množství tuků. Energetický poměr ostatních je přibližně následovný: oběd 25–30% , večeře 25%. Mezi tím by měla být zařazena dopolední a odpolední svačina (5–10% ).

Z důvodu časového presu nebo i nedostatku příležitostí si dopřát plnohodnotnou stravu, navštěvujeme různé fast-foody a jiná restaurační zařízení, kde jen zaženeme hlad. Napadlo Vás někdy, že je i jiné řešení? Možná budete příjemně překvapeni i finanční stránkou věci, kdy si většina z nás myslí, že zdravá a vyvážená náhrada běžného jídla musí být předražená a cenově se tedy oproti „běžnému“ jídlu nevyplatí. Opak je pravdou!

Zkuste naši výživnou koktejlovou směs pro přípravu chutného nápoje CHALLENGER 90. Vybírat si můžete mezi čokoládovou a pistáciovou příchutí, jejíž zelená barva je získaná z koncentrátu mořských řas, tedy bez využití syntetických barviv. Nápoj obsahuje vše, co naše tělo potřebuje ke správnému fungování. Všechny základní živiny jsou zde ve vyváženém poměru a jsou z těch nejkvalitnějších zdrojů. Co všechno obsahuje?

Syrovátkový protein -nejrychlejší stravitelný zdroj bílkovin

Micelární kasein – hlavní zdroj aminokyselin, fosfátů a vápníku

Sušené bílky -jeden z nejhodnotnějších zdrojů bílkovin s vynikajícím spektrem aminokyselin

Ovesnou mouku – obilovina nejbohatší na živiny, zdroj vitamínů B, E, fosforu, hořčíku, železa, zinku

Vlákninu

Tuky se středním řetězcem -vyskytují se v kokosovém oleji

Trávící enzymy – bromelain, papain, laktáza

Vitamínový premix

Challenger 90 není jen pomůckou při hubnutí, ale i doplněk pestrého jídelníčku, který by stál za vyzkoušení, co říkáte?

Tereza Radoňová | 20.05.2017
Celý článek

Tip na sobotní oběd

Renatka si pro tebe tentokrát připravila tip na nenáročný a chutný sobotní oběd (můžeš si to tedy udělat i k páteční večeři) :-P

Těstoviny s cuketou česnekem, sušenými rajčaty a parmazánem

Na jednu porci :

90g celozrných těstovin,

půl menší cukety,

4 ks sušených rajčat,

2 stroužky česneku,

2 lžíce parmazanu,

sůl a pepř,

čerstvý tymián,

hrnek mléka.

Postup: uvařte si těstoviny půl na půl v hrnku vody a mléka osolte a přidejte čerstvý tymián, vařte na skus, mezitím si na pánvičce orestovat na plátky cukety a česneku asi 10min, slijte těstoviny, půl hrnku tekutiny, ve které se vařili si nechte, přidejte k cuketě na pánvičku těstoviny, rajčata, tekutinu co se vařili těstoviny, 2 lžíce parmezánu, nechte 1 min povařit a ihned podávejte.

Dobrou chuť, na talíři můžete sypat ještě parmazanem 😊

Tereza Radoňová | 19.05.2017
Celý článek

SPORT FEST 21.5.

SPORT FEST ROZHÝBE CELOU KAMPU

V neděli 21. května ožije pražský ostrov Kampa sportem. Aktivní, soutěživé, hravé a pohodové odpoledne SPORT FEST je určeno dětem, mládeži a široké veřejnosti, zkrátka všem, kteří se chtějí pořádně rozhýbat a to ZDARMA. Od 12 do 18 hodin si tak mohou účastníci vybrat z pestré škály různých sportovních aktivit. Akci pořádá nezisková organizace DĚLEJ CO TĚ BAVÍ ve spolupráci s Městskou částí Praha 1 a Magistrátem hlavního města Prahy.

Široká nabídka sportovního vyžití je rozdělena na 3 hlavní okruhy, které jsou zdarma přístupné zástupcům všech generací, stačí si jen zarezervovat místo na www.delejcotebavi.com. Jiřina Faloutová z organizace DĚLEJ CO TĚ BAVÍ přibližuje společný cíl této hromadné akce: „Rádi bychom představili všem zájemcům o aktivní způsob trávení volného času současné trendy a možnosti sportovního vyžití, jež jsou v městských podmínkách Prahy reálné“. Důraz je kromě sportu kladen i na celkový životní styl zahrnující i způsoby stravování. „Chceme také zdůraznit, že důležité je pouze odhodlání a chuť zkusit něco nového“ doplňuje Jiřina Faloutová.

1. PRAŽSKÝ VÝBĚH Jednu z nejdostupnějších sportovních aktivit, které zvládne takřka kdokoli, představuje běh. Jak začít, jak správně běhat a další cenné rady přinese Miloš Škorpil a jeho Běžecká škola. Kruhový trénink, analýza běhu, informace o zdravém stravování a vhodném pitném režimu s cílem motivovat celé rodiny ke společnému a trávení volného času na čerstvém vzduchu. Navíc zde bude také odstartován nábor do Běžecké akademie a příprava na rodinný maraton, který se uskuteční na konci září.

2. BEZSTAROSTNÁ JÍZDA Již 3. ročník úspěšné akce určené pražským cyklistům, skejťákům, longboardistům, chodcům, běžcům či vozíčkářům podpoří téma vzájemné slušnosti a tolerance ve veřejném prostoru. Organizátoři ve spolupráci s BESIPEem a MHMP seznámí zájemce s novými trasami. Dále nabídnou testování, možnost zdokonalení techniky jízdy, oblečení, doplňky. Na místě proběhnou exhibice na U-rampě profesionálních bikerů, skateboardistů. Na místě budou parkourové překážky a na nich exhibiční vystoupení parkouru. Veškeré disciplíny si lze zkusit a využít půjčovnu kol, skateboardů, longboardů a koloběžek zdarma.

3. MOVE FEST Ve stejný den na stejném místě pořádá Městská část Praha 1 MOVE FEST, kde si budou moci návštěvníci vyzkoušet všelijaké sportovní aktivity. Smyslem je nechat děti vyzkoušet si různé sportovní disciplíny a nabídnout jim možnosti realizace v konkrétních klubech, sportovištích, jako jsou: Sokol Praha, trampolíny, stolní tenis, lukostřelba, sportovní šerm, fotbalová klec, mini fotbal či fotbalový kulečník, trenažér na tenis, nafukovací squashový kurt, indoboard, lyžařský simulátor pro trénování carving oblouku, jachtařský simulátor, sebeobrana, hula hoop, slacktrack, slack line, pole dance, workout, volejbalové hřiště, skákací hrad, lezecká stěna. Vystoupí také senioři z Prahy 1 reprezentující Sdružení taoistického tai chi. Nebude chybět ukázka jízdní policie, skákací hrad a dobrovolní hasiči.

Na akci můžeš potkat naše profesionální trenéry, ale také se zapojit do tomboly, kde zkus štěstí a vyhraj hodnotné ceny z řad našich produktů. Na místě budeme také pro zájemce poskytovat zdarma analýzu běhu.

Těšíme se na tebe!

Tereza Radoňová | 16.05.2017
Celý článek

Katka Uxová - Rozhovor s účastnicí výzvy

Ahoj! V rubrice „Devadesátka“ pro tebe budeme připravovat pravidelně rozhovory s účastníky výzvy, novinky z našeho světa, ale taky info o akcích, kterých se účastníme. Bude to jízdaaaaaaa!

Začínáme prvním rozhovorem s Katkou Uxovou, která výzvou prošla víc než úspěšně. Řídí se mottem: „Cesta je cíl!“. Mrknout můžeš i na její stránky https://katerinauxova.90dennivyzva.cz , kde ti Katka poradí, jak začít :)

Jak by ses představila čtenářům našeho BLOGU?

,,Ahoj, jsem Kateřina a ve 38 letech jsem se rozhodla, že do 40-cítky bude pro mě zdravý životní styl samozřejmostí a možná i něco zhubnu… Obojí se mi splnilo, ale z toho „něco zhubnout“ se stalo 23kg."

Kde jsi se dozvěděla o 90 denní výzvě?

,,Do „Projektu 90“ mě vtáhla moje velká kamarádka Terka Slancová. Prý:,,Káťo, pojď to zkusit krůček po krůčku a uvidíš" …ona mě zná a ví, že nátlak na mě neplatí, spíše naopak!"

Co tě vedlo k tomu se přihlásit?

,,Odhodlání vše změnit! Když už se jednou rozhodnu, mám pevnou vůli a disciplínu. Většinou dosáhnu stanoveného cíle. 90 denní výzva mě úplně ohromila svou komplexností, kvalitou a vysokou profesionalitou všech členů."

Jakého jsi chtěla dosáhnout výsledku? Popřípadě, podařilo se?

,,Jak už jsem na sebe prozradila, výsledkem měla být správná životospráva a pár kilo, ale dosáhla jsem na víc než jsem si myslela. Dokonce si troufám tvrdit, že jsem se naučila lépe zvládat stres, hlavně v práci jsem mnohem více spokojená. „Vyklidněná“ a sebevědomá. Lidé z tebe vnitřní vyrovnanost cítí, respektují tě a jsou také v pohodě."

Co tě na „Devadesátce“ bavilo nejvíc a co bylo naopak nejtěžší?

,,Nejvíc mě bavilo, jak jsem se den ode dne cítila lépe a že jsem si musela kupovat nové oblečení s menší velikostí. (smích) Nejtěžší bylo poslouchat dobře míněné rady.. jsem palice dubová a občas si myslím, že zvládnu více, než je zdrávo… Tak jsem se jednou úplně přetrénovala a tělo se mi „bloklo“ na 14 dní.. Pak jsem už poslouchala na slovo :-)))"

Máš nějakou radu, tip, vzkaz pro další účastníky nebo pro ty, kteří váhají, jestli se do toho s námi pustit?

,,Moje rada je jasná! Už na nic nečekej! 90tka je skvělý program! Najdi si reálný cíl, dobrou motivaci a odměnu. Neboj se obracet na lidi z 90tky, když přijde krize, oni tě vždy podpoří a vrátí na správnou kolej. ALE hlavně, nikam nespěchej, protože „CESTA JE CÍL!“ "

Tereza Radoňová | 02.05.2017
Celý článek

Pečeme s Renatkou - jahodový fit koláč

Máme radost, že ti můžeme představit novou posilu našeho Blogu, kterou je Renatka Knapová. Renatka nás bude zásobovat fit recepty Poprosila jsem jí o krátké představení, abyste věděli, kdo pro vás bude „vařit“ 😊

„Jmenuju se Renata Knapová letos mi bude 45let,pracuju jako řidič ekonoru ve Škoda Auto, miluju zdravé pečení je to pro mě relax. Před 2lety jsem kvůli zdravotnímu stavu zcela změnila stravovací návyky a zdravější a vyváženou stravou se mi povedlo zhubnout za rok 25kg,proto i moje motto zní nikdy není pozdě na nic a vsechno ostatní jsou výmluvy.😉“

Abychom si to osladili hned ze začátku, připravila si pro vás Renatka recept na žitný koláč s jahodama. Mlsat přece můžem i ve zdravější variantě, protože úplně vyřadit sladké z jídelníčku dokážou asi jenom silnější jedinci, mezi které já teda rozhodně nepatřím a občas mi to docela ujede. 😃 Vždycky se snažím omluvit si to něčím ve stylu: „tak jednou mě to nezabije nebo no co, tak dneska jsem už cvičit byla, tak to nevadí…“ no asi to všichni (teda skoro všichni) znáte..

Co na koláč budeš potřebovat?

3vejce

3 lžíce medu

60g žitné mouky

Jahody

Formu na koláš o průměru 18 cm

Jak na to?

3 bílky vyšleháš s medem, postupně zašleháš žloutky a nakonec vařečkou opatrně mouku. Dáš těsto do formy,navrch přijdou na kousky nakrájené jahody. A pak už jen dáš do trouby na 180stupňů na 15–20min☺

Tereza Radoňová | 02.05.2017
Celý článek

Sedmero pro zdravý start

Začít je těžké, ale my to přece společně zvládneme! Teď si v klidu přečti naše sedmero. Uspořádej si myšlenky a budeme pokračovat v naší jízdě! Chci slyšet hlasité ANO! JEDEMEEE!

 1. Rozhodnutí

  Známe to všichni. Většina z nás chce vše změnit v rámci novoročních předsevzetí, ale ruku na srdce, ne vždy se nám to povede. Pak následuje další pokus na jaře, když se blíží vidina léta a tím i odkrytí všech nedostatků. Ale na to, rozhodnout se pro jakoukoliv změnu v našem životě, není nikdy pozdě a můžeme to udělat kdykoliv. Stačí jen chtít.

 2. Cíle

  Než se pustíte do plánované změny, měli byste si jasně určit, co je Vašim cílem. Zda se jedná o celkové přehodnocení dosavadního životního stylu a tudíž jsou dlouhodobějšího charakteru, nebo zda potřebujete jen zpevnit svou postavu a zhubnout pár kil do plavek. Je důležité, aby stanovené cíle byly konkrétní a reálné.

 3. Motivace

  Cvičení, pohyb a zdravá strava výrazně zlepšují kvalitu našeho života a jde v podstatě o investici do budoucnosti. Je nutné si najít tu správnou motivaci a dlouhodobě si ji udržet. I to, že nebudete zadýchaní při dobíhání tramvaje nebo při chůzi do schodů, určitě stojí za to. Budete se cítit skvěle fyzicky i psychicky.

 4. Jak začít

  Pravidelné cvičení není tak jednoduché a abyste vydrželi, chce to silnou vůli. Nesmíte ho vnímat jako povinnost, ale jako nedílnou součást svého života. Vyberte si cvičení, která Vám vyhovují a budou Vás bavit. Pravidelný pohyb v jakékoliv podobě se tak pro Vás stane samozřejmostí.

 5. Cvičení

  Pokud máte tendenci cvičení stále odkládat, zkuste si na něj vyhradit čas hned ráno. Tím předejdete výmluvám na nedostatek času, únavu po práci či večerní povinnosti v domácnosti. Pokud si nevíte rady, domluvte si schůzku s osobním trenérem a určitě najdete způsob, jak zařadit Vám vyhovující a prospívající pohyb do každodenního života. Nemusí se vždy jednat pouze o hromadné lekce cvičení ve fitness zařízeních, možností pohybových aktivit je celá řada, stačí si jen vybrat.

 6. Zdravá strava

  Dnešní doba je příliš hektická na to, abychom všichni měli čas se 5× denně v klidu najíst. Vzrostla obliba tzv.“krabiček“, kdy si doma sami připravíte zdravou a vyváženou stravu, kterou si rozdělíte na jednotlivé porce na další den. To se ale také každému nedaří a často to řeší stravováním ve fast foodech. Pozor, tudy cesta určitě nevede! Ve snaze změnit dosavadní stravovací návyky Vám mohou pomoci i doplňky stravy. Výživový poradci mimo jiné doporučují např. koktejlové směsi pro přípravu nápoje, který tělu dodá vše potřebné, zejména tehdy, když nestíháte některé z jídel během dne.

 7. Výsledky

  Během sportu se v těle vyplavují endorfiny, které nás zbavují stresu a zlepšují náladu. Ten skvělý pocit, který se po cvičení dostaví si stále připomínejte a za splněné cíle se odměňujte, zasloužíte si to. Nečekejte na zázraky a splňte si svůj sen o ideální postavě.

Tereza Radoňová | 25.04.2017
Celý článek